Rok 2021 - inauguracja.

Mamy Nowy Rok.
Niektórzy czekali na niego, jak na wybawienie, no cóż, dobrze mieć nadzieję, ale dla mnie zmieniła się tylko data, realia pozostały takie same.

Raczej nie robiłam nigdy postanowień na nowy rok i podsumowań starego roku, ale że ten miniony rok był nie zwyczajnym rokiem kilka slow o nim.

Pod względem politycznym – nie da się oddzielić roku minionego od ostatnich lat sześciu, więc lecimy:

2015 – wystarczy nie kraść ,

2016 – my nie kradniemy, nam się to po prostu należy ,

2017 – inni też kradli ,

2018 – inni kradli więcej ,

2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem ,

2020 – kradniemy i co nam zrobicie

Tutaj od razu dopisuję propozycję na rok bieżący

2021 – wyp****lać!

Jeżeli chodzi o sprawy prywatne i rodzinne, to nie mam odczucia, by ten miniony rok był dla mnie rokiem złym.
Jeżeli dzieją się jakieś anomalia i nieprawidłowości, a te można zaobserwować wszędzie, ale najwyraźniej w służbie zdrowia, szkolnictwie, gospodarce, handlu, to więcej zawinili w tym ludzie, niż sama pandemia.

Pandemia wydobyła na wierzch i unaoczniła nam, kto i jak nami rządzi, jakie jest morale polityków, lekarzy, nauczycieli, nie wspomnę już o sądownictwie, bo akurat to, co mają za uszami przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości w czasach pandemii najmniej się uwypukla.

I żeby było wszystko jasne – pisząc o politykach, mam na myśli i tych z prawa i tych z lewa, bo morale opozycji też nie jest kryształowe i ma dużo do życzenia.

Podobnie jest z lekarzami i nauczycielami.
Nie, nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale bardzo nie podoba mi się, ze lekarze z Przychodni na NFZ leczą przez telefon, podczas gdy, w wszystkich Przychodniach tzw. prywatnych lekarze przyjmują tradycyjnie.

Czyli co? lekarz przyjmujący pacjenta za pieniądze  się nie zarazi, a z ubezpieczenia jest zagrożony?
Nauczyciele – przyglądałam się lekcjom zdalnym mojej wnuczki, więc co nieco jestem zorientowana.

Są nauczyciele, którzy prowadzą lekcje wzorowo. Są do lekcji przygotowani, panują nad uczniami przed komputerami i panują nad stroną techniczną takiego zdalnego nauczania.

Widziałam/słuchałam nauczycieli, którzy sobie niezbyt radzą  z taką formą nauczania, nie ogarniają tego technicznie, ale bardzo chcą się nauczyć i np. słuchają podpowiedzi uczniów jak sobie z Internetem radzić.

Ale byłam również świadkiem, jak Pani pojawiała się tylko na początku lekcji, zadając dzieciom ćwiczenia, i na końcu lekcji, ze słowami – „na jak tam dzieci, ile zrobiliście z tego, co Wam zadałam?”

Pewnie usłyszę głosy, ze w każdej grupie społecznej są ludzie nieuczciwi, próbujący skorzystać z okazji, by się od pracy wymigać.

Oczywiście, wiem o tym, ze tak jest.

Ale są grupy społeczne, od których jednak wymaga się pewnego poziomu morale.

Bardziej boli gnuśność i olewactwo nauczyciela, czy lekarza, niż np. cwaniactwo ekspedientki, która mnie oszuka przy zakupach.

Sorry, musiało mi się ulać, bo siedzi mi to na wątrobie od dawna, a nie chcę z tym paskudnym uczuciem wchodzić w Nowy Rok.

Tak jak napisałam wyżej, ten miniony rok, nie był dla mnie rokiem złym, miewałam dużo gorsze.
Fakt, wiadomość o pandemii i wszelkich konsekwencjach z tym związanych mocno mnie walnęła.

Jednak korona mnie, ani moich najbliższych nie dopadła, obostrzenia nie są miłe, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Z racji tego, ze dużo częściej, niż normalnie opiekowałam/opiekuję się wnuczętami, byłam zmęczona, czasem bardzo.

Ale uczciwie muszę przyznać, ze ta opieka dostarczała mi również bardzo dużo przyjemności.

Dużo się od wnucząt nauczyłam, jak również dużo się dowiedziałam sama o sobie.

Przez to, ze wnuczęta były u nas tak często, również kontakt z córką był częstszy (chociaż i przedtem nie miałam powodu do narzekania).

Dopiero w Święta i Sylwestra unaoczniłam sobie, jak bardzo jesteśmy zżyci i jak dobrze nam wszystkim razem.


Postanowień na noworocznych nie robię, życie samo mi podpowie, co mam robić.

Wszelkie znaki na Ziemi i na Niebie wskazują, ze ten Nowy rok nie będzie lepszy od tego, który minął.

Bardzo bym jednak chciała, by ten Nowy Rok nie był gorszy od tego minionego.

 


Komentarze

 1. Zgadzam się z Tobą, nie było tak źle.U nas akurat przychodnie specjalistyczne otwarte, podana godzina i o tej godzinie masz być.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Końcówka wpisu mnie wzruszyła, bo po prostu pokazałaś jak kochać mądrze!
  No to sobie chlipnę Anulka! O!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tamten rok naprawdę był niezwykły i wiele dał do myślenia. Dużo rodzin zbliżył i pokazał, co jest ważne, a co mniej - nawet jeśli wydawało się niezbędne. Niech się spełnia by nowy nie był gorszy. Ale i dużo dobrego w tym nowym Ci życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech będzie zdecydowanie lepszy ten 2021 😁

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzy mi się normalność i tego nam życzę na ten nowy rok 🍀

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam wrażenie, że najgorsze już za nami. Przez pandemie wszyscy ludzie byli sfrustrowani, plus te inne sytuacje... gniew i żal. Teraz wszyscy już chyba jesteśmy po prostu zmęczeni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy ma nadzieję na lepszy rok,a co będzie okaże się,oby tylko nie był gorszy jak napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Propozycja na rok bieżący chyba nie do spełnienia. Szkoda :( Tak, Wilmo rodzina jest najważniejsza i rodzinne z nią relacje. To prawda, że od wnucząt możemy się wiele nauczyć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzymam kciuki za spełnienie propozycji na ten rok!
  Masz rację, że od wnucząt można się wiele nauczyć, oczywiście jeśli się chce. Są cudownymi istotami, jeszcze szczerymi, nie skażonymi światem dorosłych. Dobrego roku Wilmo!!! anka

  OdpowiedzUsuń
 10. Wilmo, to bardzo budujące przeczytać, że rok podsumowałaś pozytywnie. To pokazuje, że mamy swoje życia, że świat nie kończy się na polityce i wirusie, tak trzymać. Posumowań żadnych nie robię, ale także wiele dobrego zdarzyło się dla mnie w 2020 i liczę, ze następny nie będzie gorszy.
  Życzę Ci, aby spełniły się Twoje plany i marzenia związane z kolejnym rokiem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wilma? TA Wilma? Ojezusiekrystusie, jeśli Ty to Ty... to szmat czasu Cię nie widziałam.
  Pozdrawiam
  Talka

  OdpowiedzUsuń
 12. Jaki byl rok 2020? Taki niezdefiniowany, myslalam, ze bedzie inny, a tu tak sie wszystko odwrócilo o 180 stopni. Zawodowo, rodzinnie, prywatnie. Wyszlam ze swojej skóry i stanelam obok, i to bylo calkiem niezle. A jak pyskowac sie nauczylam, jeszcze bardziej niz kiedys.
  Zobacze, co wydarzy sie w 2021.
  Dobrego nowego, przede wszystkim zdrowego roku, Wilmo!

  OdpowiedzUsuń
 13. nowy rok mówisz? a ja mam weazenie, ze grudzien nadal trwa...niemniej jednak najlepszego nowego roku 😘

  OdpowiedzUsuń
 14. 2020 to był najgorszy rok w moim życiu, pozostawił traumę, więc teraz nawet boję się planować... Nawet życzeń się boję... Och Wilmo, oby choć trochę lepiej było...

  OdpowiedzUsuń
 15. Wilmo kochana, jak tam u Ciebie? Dziś gra WOŚP, widziałaś z okna światełko do nieba?
  Serdeczności posyłam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Zaraz marzec, martwię się!

  OdpowiedzUsuń
 17. Cześć wszystkim, jestem tak podekscytowana, że ​​mój mąż wrócił po tym, jak zostawił mnie dla innej kobiety. Mój mąż miał romans ze współpracownikiem i tak bardzo kocham mojego męża, ale on zdradzał mnie ze swoim współpracownikiem i tą dziewczyną, myślę, że używa czarów lub czarnej magii na moim mężu, aby mnie nienawidził i to był tak krytyczny i nie na miejscu - cały dzień i noc płaczę, aby Bóg zesłał mi pomocnika, abym przyprowadził z powrotem mojego męża! Byłem naprawdę zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy w Internecie i trafiłem na stronę internetową, która sugerowała, że ​​dr Bogaty może pomóc szybko odzyskać byłego chłopaka. Więc czułem, że powinienem spróbować. Skontaktowałem się z nim i powiedział mi, co mam robić, a ja to zrobiłem, a potem rzucił dla mnie zaklęcie miłosne. 22 godziny później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo za mną tęskni. O mój Boże! Byłem bardzo szczęśliwy, a dziś znów jestem szczęśliwy z moim mężczyzną i radośnie mieszkamy razem i dziękuję potężnemu czarodziejowi, dr. Bogu, jest tak potężny i postanowiłem podzielić się tutaj swoją historią. jeśli jesteś tutaj, a Twój Kochanek Cię odrzuca lub Twój mąż przeniósł się do innej kobiety, nie płacz już, skontaktuj się z doktorem Wealthy, aby uzyskać pomoc ... Oto jego e-mail, wealthylovespell@gmail.com
  Wykonuje również następujące zaklęcie
  Zaklęcie ciąży
  Czar miłości
  Zaklęcie powiększające penisa
  opryszczka
  Zwycięskie zaklęcie
  Jego WhatsApp +2348105150446
  Blog: wealthylovespell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 50 year-old Business Systems Development Analyst Tessa Worthy, hailing from Vanier enjoys watching movies like "Charlie, the Lonesome Cougar" and Couponing. Took a trip to Historic Centre of Mexico City and Xochimilco and drives a Eclipse. przegladaj strone

  OdpowiedzUsuń
 19. Wilmo... Hej, hej... Jesteś tam?

  OdpowiedzUsuń
 20. Napisałam maila, też nie odpowiada, poważnie się martwię.

  OdpowiedzUsuń
 21. Też zaglądam i martwię się.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wilmo, co u Ciebie? Tak dawno żadnego wpisu..

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz